Stroje ludowe

Na zlecenie projektujemy oraz wykonujemy odzież we wzornictwie ludowym oraz na indywidualne zamówienia

Kompleksowo, dla klientów z całej Polski, przygotowujemy cały proces zaprojektowania/uszycia produktu – ubioru.

Proces zaprojektowania/uszycia produktu – ubioru, w skład którego wchodzi:

  • projektowanie lub odwzorowanie na postawie rysunku, kultury, zdjęcia lub pomysłu, wykonywanie konstrukcji wyjściowej, szablonów odzieży, odszycie pierwowzoru.
  • Pobranie miary od zleceniodawcy,
  • sporządzenie dokumentacji technicznej, w tym kosztorysu,
  • wybór odpowiednich tkanin,
  • zamówienie potrzebnych półproduktów: metek, opakowań jednostkowych i zbiorczych, itp., na podstawie takich informacji jak: ilość modeli w zleceniu, ilość sztuk w każdym modelu, przeszyty pierwowzór, wzornik kolorów tkaniny, oraz ogólnych uwag,
  • Z procesu technologicznego produkcji, podczas którego ustalane są normy czasu pracy na wykonanie poszczególnych operacji dla pracowników, (w Fundacji jest zatrudniona krawcowa która będzie odszywać poszczególne zaprojektowane wzory)
  • przygotowane są szablony produkcyjne wraz rysunkiem rozkroju.

Zachęcamy do składania zamówień na stroje ludowe!

Wzornictwo lasowiackie jest dla Fundacji GA MON bardzo atrakcyjne artystycznie, dlatego m.in. Fundacja chce tłumaczyć na język codzienny bogactwo kultury lasowiackiej: wzorów, kolorów, w tym charakterystyczne hafty lasowiackie w kolorach takich jak biel, czerń, czerwień dodaje do projektowanych przez siebie sukien.

W stałej ofercie Fundacji są stylowe ubrania dzienne: sukienki, płaszcze, koszule z elementami regionalnymi na mankietach, które są sprzedawane na miejscu a w przyszłości także on-line.

Zachęcamy do składania zamówień kom. 507188556